خانه » فروشگاه » ماله پروانه ای

نمایش 1–12 از 16 نتیجه

فیلتر براساس قیمت:

فیلتر براساس وضعیت موجودی

فیلترهای فعال

صافی بر اساس امتیاز

ماله پروانه ای Power trowel‎ که با نام‌های دیگری مانند ماله موتوری ، دستگاه ماله‌کشی بتن و ماله پاور تراول نیز شناخته می‌شود، مدل‌های مختلفی دارد. قیمت ماله پروانه ای با توجه به انواع متفاوت است.

ماله موتوری از اصلی‌ترین و پرکاربردترین تجهیزات پرداخت و صاف کردن سطح بتن برای پیمانکاران و سازندگان ساختمان بوده که از آن در مقیاس های مختلف استفاده می‌شود. ماله پروانه انواع مختلفی داشته و به دو دسته ی :

1- بدون سرنشین و 2- سرنشین‌دار تقسیم می‌شود.

در هنگام خرید دستگاه ماله موتوری حتماً از فروشنده درخواست کنید که مدل دستگاه و کشور سازنده را داخل فاکتور مهر شده ذکر کند،اینکار مانع از سو استفاده از نام برند ها و بالارفتن اطلاعات شما می شود.

در ادامه به چند نکته مهم و کاربردی در مورد ماله موتوری بتن اشاره می‌کنیم که پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید حتماً آن را مطالعه کنید.

بررسی انواع ماله موتوری

انواع ماله بتن در 4 مدل تولید می‌شود که عبارت‌اند از:

  • ماله پروانه‌ای ۶۰ سانت یا ماله گوشه زن بتن
  • ماله پروانه‌ای ۹۰ سانت
  • ماله پروانه‌ای ۱۲۰ سانت
  • ماله پروانه‌ای سرنشین دار

مدل ۶۰ سانت این دستگاه که با نام ماله هلیکوپتری گوشه‌زن نیز معروف است برای صیقل دادن گوشه دیوارها یا ستون‌ها استفاده می‌شود؛

شاسی این نوع ماله به‌گونه‌ای طراحی شده که به‌راحتی توانایی صیقل دادن گوشه‌ها را نیز دارد، چون مانند نمونه های 90 و 120 سانت شاسی آن گوشنه ندارد پس بیشتر به کناره ها می رود.

از ماله‌های پروانه‌ای ۹۰ سانت و ۱۲۰ سانت نیز برای پروژه‌های بزرگ‌تر استفاده می‌شود.

ماله بدون سر نشین / ماله سرنشین دار :

همان گونه که از نام آن‌ها پیداست، در ماله موتوری دستی ، اپراتور یا همان کاربر پشت دستگاه ایستاده و با استفاده از اهرم‌هایی که به تیغه و از تیغه به سینی متصل است و همچنین با استفاده از دستگیره گاز یا ساده تر دسته گاز  متصل به موتور ، اقدام به صیقل دادن بتن خواهد کرد، در نوع سرنشین‌دار که برای پروژه‌های بزرگ‌تر استفاده می‌شود، کاربر روی دستگاه سوار شد همانند خودرو و با استفاده از پدال‌ها و دستگیره‌های موجود عملیات صیقلی کردن بتن را انجام می‌دهد.

تمام دستگاه های ماله پروانه‌ای دارای سینی و تیغه فابریکی می باشد، در هنگام استعلام قیمت از فروشندگان، حتما دقت کنید که قیمتی که ارائه می شود شامل یک سینی و  چهار تیغه باشد.

قیمت ماله پروانه‌ای به چی بستگی داره؟

قیمت این دستگاه به دو عامل کلیدی بستگی داره:

  1. قیمت شاسی ماله موتوری
  2. قیمت موتور ماله موتوری

مورد اول، قیمت شاسی این دستگاه نیز به دو عامل وابسته است: 1-سایز شاسی و  2- برند سازنده آن

هرچه سایز ماله بزرگ‌تر باشد قیمت آن بالاتر می‌رود و هرقدر برند سازنده دستگاه آوازه باکیفیت‌تری داشته باشد طبیعتاً قیمت بالاتری دارد.