چگونه به یک فروشگاه اینترنتی اطمینان کنیم؟

بدیهی است خرید اینترنتی بسیار دلچسب و آسان است و مزایای بسیار زیادی دارد: مانند حق انتخاب در کنار تنوع کالا، صرفه جویی در زمان، صرفه جویی در مصرف سوخت و انرژی، مقایسه قیمت ها، دسترسی 24 ساعته به مشخصات فنی اجناس، جستجوی آسان کالا و…

اما شاید شما هم جز آن دسته از افراد باشید که به خرید از سایت های اینترنتی اطمینانی نداشته باشید.  اولین سوالی که ممکن است در ذهن همه ما به وجود آید این است : چگونه می توان به یک فروشگاه اینترنتی اعتماد کرد ؟

1- شناختِ مکان و لوکیشن فروشگاه

 
عوامل متعددی برای ایجاد اعتماد و جلب اطمینان در میان كاربران وجود دارد یکی از آنان میتواند شناختِ مکان و لوکیشنی که فروشگاه اینترنتی در آن واقع شده، باشد :

ما کجا هستیم؟ ما در خیابان سعدی جنوبی (مرکز فروش محصولات ساختمانی کشاورزی صنعتی ) واقع در “پاساژ فرهاد” هستیم. مشاهده آدرس کامل: 3 خط پایین تر

چند ساله؟ از سال 1365 تا کنون در همین مکان مشغول بکاریم.

چجوری مارو پیدا کنین؟

اگر با ماشین میاید:  خ سعدی جنوبی، روبرو بانک ملی، کوچه فخرایی هستش ، (وسط کوچه) پاساژ فرهاد حیاط دوم پلاک 31 (بنام هادی ایلخانی و حسین جهدکن)

اگر با مترو میاید:  و نمیدونین چه ایستگاهی پیاده شین ، نزدیک ترین ایستگاه ” ایستگاه سعدی ” ست.

قدمتان روی چشم.

دیگر معیار اطمینان به فروشگاه های اینترنتی، داشتن نماد اعتماد الکترونیک است

 

 2-نماد اعتماد الکترونیک :

تمامی سایت های اینترنتی معتبر دارای این نماد هستند که  معمولا در انتهای  صفحات اصلی  سایت ها    قرار دارند و می توان   با کلیک بر روی هر یک از آن ها  تمامی   مشخصات    حقیقی    صاحب سایت   اعم از   آدرس محل فروشگاه،   کد پستی و   شماره تماس  را   مشاهده نمود.

شما میتوانید برای مشاهده ENAMAD کلیک کنید.

توجه : برای اینکه از حقیقی بودن نماد اطمینان حاصل کنید می بایست بر روی آن کلیک کرده و تاریخ مربوط به وضعیت نماد را چک نمایید، همچنین تمامی لینک های معرفی شده در نماد نیز باید قابلیت جابجایی در صفحات معرفی شده را دارا باشند، در غیر این صورت نماد جعلی است !!!
نکته : در صورت استفاده از نرم افزارهای عبور از ف.یلترینگ ممکن است نماد ، در پایین سایت نمایش داده نشوند، لطفا برای دیدن نماد ها ف. یلتر شکن های خود را غیر فعال نمایید.
مشاهده کنید :فرم تماس با ما

مراحل دریافت نماد اعتماد الکترونیکی برای سایت ما چگونه بوده!؟

تنها منبع رسمی برای دریافت ای‌نماد، سایت نماد اعتماد الکترونیکی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی است. 

 آپلود یا بارگذاری مدارک روبرو :  1 – جواز کسب وکار تایید شده توسط اتحادیه  2- تمامی مدارک شناسایی مدیران کسب و کار به نام های هادی ایلخانی و حسین جهد کن 

3- تایید هویت  4- تایید تمام چک لیست های سایت 

اعم از صفحات : درباره ما، تماس با ما، روش های ارسال کالا، شرایط بازگشت کالا، قوانین و مقررات 

  • در فرایند اعطای نماد اعتماد الکترونیکی، کسب‌وکار بر اساس موارد زیر ارزیابی می‌شود:

– احراز آدرس و شماره تماس محل فعالیت کسب‌و‌کارهای اینترنتی

– ارزیابی چک‌لیست الزامات نماد

– تعهد الکترونیکی

– استعلام صلاحیت فردی از پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا 

مدارک لازم برای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی
  • تصویر شناسنامه و کارت ملی متقاضی (برای شخص حقیقی)
  • تصویر شناسنامه و کارت ملی اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت 

 

فروشگاه اینترنتی آریاکوب دارای این نماد می‌باشد تا شما عزیزان با آسودگی خاطر اقدام به خرید نمایید. خریدی امن و ارزان برای شما مشتریان گرامی!